Było-mineło . To se nevrati

Zasady i uwagi do działania forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wilkiu
Posty: 106
Rejestracja: stycznia 1, 2012, 1:42 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Było-mineło . To se nevrati

Post autor: wilkiu » stycznia 3, 2012, 3:26 pm

Witam wszystkich tych ,którzy żyli w tych może trochę dziwnych,trochę śmiesznych czasach :)
temat przeniosłem z forum miłośników MB/8 na którym zaproponowałem podobną zabawę

http://www.tvp.pl/vod/archiwa/tak-to-by ... -r/4295567

Po przeczytaniu historii PanKota z Hyde Parku-Humor (z forum miłośników MB/Cool który dodał komentarz - pozwolę sobie zacytować:

Kurde. Przypomniałeś mi tym filmikiem dawne lata.
Już zapomniałem, że tak się zdobywało towar - na zapisy na listach kolejkowych.
Też tak "stałem" przed sklepem FOTO aby kupić "Zenit TTL" aż zrezygnowałem i po pół roku meldowania się w każdy czwartek w kolejce kupiłem "Start 66".
Podobnie było z butami do ślubu. Mimo, że miałem TALON na buty i garnitur musiałem meldować się codziennie przed sklepem "Młoda Para" przez dwa miesiące. I tak nie kupiłem w tym sklepie. Garnitur uszyłem na zamówienie płacąc kolosalne pieniądze a buty "zdobyłem" zamieniając kartki na cukier i mięso. Były brązowe więc musiałem je przemalować "Wilbrą" na czarno dzień przed ślubem.
I PO CO MI TO BYŁO :D


To były śmieszne lata :) pomyślałem ,że warto kontynuować i proszę wszystkich tych którzy
mieli podobne przeżycia lub dziwne historie związane z czasami kiedy to stało się dziewięć miesięcy za częściami do malucha :o
aby podzielili się z nami i opowiedzieli podobne zdarzenia :)

Sam stałem przed Polmozbytem w Opolu aby zakupić wymarzony motorower marki Jawa Sport (koniec lat siedemdziesiątych)
pamiętam te listy kolejkowe ,które trzeba było co godzinę potwierdzać i stawiać się na odczytanie listy obecności :D
Po miesiącu nastąpiła dostawa towaru ,jednak dla mnie już motoroweru zabrakło ,za to kupiłem motor Jawa 350 mimo ,że nie miałem prawa jazdy :) no ale każdy w tych czasach musiał sobie jakoś radzić więc zakupionym motorem wyposażony w
pożyczony kask i zdobyte na stadionie żużlowym okulary albo gogle ,trudno to nazwać gdyż był to kawałek plastyku umocowany na gumce od majtek :D udałem się na giełdę która w tych latach odbywała się w Chorzowie (piękna giełda - pamiętacie?) i sprzedałem za chyba trzykrotną cenę i szczęśliwy mogłem pozwolić sobie na wymarzony motorower :D

No to na koniec trochę cen z tamtych lat :D

http://www.youtube.com/watch?v=2Kj41zagAA8

pozdrawiam i dodajcie coś od siebie :)
Ktoś kiedyś powiedział, że.... dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów....

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 417
Rejestracja: marca 14, 2011, 10:14 pm
Kontakt:

Re: Było-mineło . To se nevrati

Post autor: Jacek » stycznia 3, 2012, 7:29 pm

To może jak się kupowało w" tych czasach" pierwsze auto ?
Przy okazji dowiemy się coś niecoś o paru kolegach... :lol: :lol:
Nasz maluszek trafił do nas w 1984 po kilku latach wpłacania co miesiąc jakiejś kwoty.
Było to coś w rodzaju systemu argentyńskiego przy czym pechowcy ( ostatni w losowaniach) dostawali jakieś rekompensaty zamiast auta już w III RP.
Tata nie wytrzymał napięcia związanego z odbiorem i poszedł na giełdę wieszać ogłoszenia o sprzedaży jeszcze nie odebranego fiacika.
Ja chodziłem za nim i zrywałem te kartki. Dziwił się potem,ze taki wypasiony pojazd z plastikowymi zderzakami nikogo nie zainteresował... :o
Fiacik się ostał do 1991 roku...
""""Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego faktu w słowa."""

Awatar użytkownika
wilkiu
Posty: 106
Rejestracja: stycznia 1, 2012, 1:42 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Było-mineło . To se nevrati

Post autor: wilkiu » stycznia 4, 2012, 10:41 am

Pamiętasz? Lata 80-te, to niepojęte, że:
Byliśmy święcie przekonani, że George Michael jest hetero
Staliśmy w kolejce przed budką telefoniczną za każdym razem, gdy chcieliśmy zadzwonić do domu
Trwała uważana była za modną fryzurę - zarówno wsród dziewczyn jak i facetów
Gwiazda Dirty Dancing Patrick Swayze był symbolem seksu
Kawałek materiału z Lycry o nazwie "Body" z zapięciem w kroku (nie do opanowania zwłaszcza w połączeniu z alkoholem) był nieodłączną częścią naszej garderoby
Poduszki na ramiona, im większe, tym lepsze, dawały nam naturalną sylwetkę
Maskara nie mogła być czarna, tylko w tym samym kolorze, co tęczówka- niebieska, zielona lub brązowa
Nie wolno było skakać po podłodze w trakcie słuchania muzyki - rysowały się płyty
Chodziły plotki, że Michael i Janet Jackson to jedna i ta sama osoba
Getry i koszula były oczywistym zestawieniem
Nasze najpiękniejsze obrazy przedstawiały pary całujące się przy zachodzie słońca, płaczących klaunów i galopujące jednorożce
Aerobik uprawiało się w stringach założonych na kostium do ćwiczeń


Rok 2012, wiesz, że żyjesz w roku 2012 gdy:
1. Przez pomyłkę wcisnąłeś kod pin na kuchence mikrofalowej
2. Od kilku lat nie rozłożyłeś pasjansa używając prawdziwych kart
3. Masz 15 numerów telefonów do rodziny składającej się z 3 osób
4. Wysyłasz maila do kogoś, kto siedzi obok Ciebie
5. Powodem dla którego straciłeś kontakt ze starymi przyjaciółmi jest fakt, że nie masz ich adresu mailowego
6. Pracujesz od 4 lat przy tym samym biurku ale dla trzech różnych firm
7. Twój szef nie daje sobie rady z Twoją pracą
8. Twoja kolacja składa się z surowej ryby, którą jesz pałeczkami
10. Dzwonisz, żeby dowiedzieć się, czy rodzina jest w domu, podczas gdy Ty wjeżdzasz do garażu
11. Wszystkie reklamy w tv mają na dole pasek z adresem internetowym
12. Wpadasz w panikę, gdy uświadamiasz sobie, że wyszedłeś z domu bez komórki (której nie miałeś przez pierwsze 20 lat swojego życia) i musisz wrócić, żeby ją zabrać
13. Pierwszą rzeczą, jaką robisz rano po wstaniu z łóżka, to wejście "online" zanim przyniesiesz sobie kubek kawy z ekspresu
14. Kładziesz głowę na bok, żeby się uśmiechnąć : )
15. Czytasz to, kiwasz głową i się uśmiechasz
16. Gorzej, już wiesz do kogo prześlesz tego maila
17. Byłeś zbyt zajęty, żeby zauważyć, że na tej liście brakuje nr 9
18. Przewinąłeś do góry, żeby sprawdzić, czy rzeczywiście go tam nie ma
19. A** teraz siedzisz i uśmiechasz się sam do siebie!
Ktoś kiedyś powiedział, że.... dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów....

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 417
Rejestracja: marca 14, 2011, 10:14 pm
Kontakt:

Re: Było-mineło . To se nevrati

Post autor: Jacek » stycznia 13, 2012, 12:55 pm

Jakby ktoś był w potrzebie , to służę... :lol:
Załączniki
CCF20120113_00000.jpg
""""Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego faktu w słowa."""

Awatar użytkownika
wilkiu
Posty: 106
Rejestracja: stycznia 1, 2012, 1:42 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Było-mineło . To se nevrati

Post autor: wilkiu » lutego 15, 2012, 11:49 pm

Na naukę nigdy nie jest za późno ;)

http://www.youtube.com/watch?v=MF3Cas3S ... re=related
Ktoś kiedyś powiedział, że.... dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów....

Awatar użytkownika
wilkiu
Posty: 106
Rejestracja: stycznia 1, 2012, 1:42 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Było-mineło . To se nevrati

Post autor: wilkiu » grudnia 13, 2012, 9:25 pm

Jak mamy być grzeczni, skoro jak byliśmy mali, to oglądaliśmy Tarzana, który chodził półnago. Kopciuszek wracał o 12.00 w nocy. Pinokio kłamał. Aladyn był złodziejem. Batman jeździł 320kmh. Królewna Śnieżka mieszkała z 7 chłopakami. Papaj palił fajki i miał pełno tatuaży. Pacman biegał po ciemnej sali i jadł kolorowe pigułki od których dostawał energii. Bolek i Lolek oraz Tola, żyli w trójkącie. Żwirek i Muchomorek byli parą. A Pan Kleks czytał poradniki Młodego Zielarza, Kaczor Donald chodził bez majtek, a Smerfetka była tylko jedna na wioskę!Nie wspomnę o Uszatku który śpiewał ,że lubi dzieci . ;)
Ktoś kiedyś powiedział, że.... dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów....

Awatar użytkownika
wilkiu
Posty: 106
Rejestracja: stycznia 1, 2012, 1:42 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Było-mineło . To se nevrati

Post autor: wilkiu » marca 10, 2013, 10:07 pm

Ktoś kiedyś powiedział, że.... dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów....

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości